„Ratujmy naszą placówkę. Syn Wójta chce mieć własną, prywatną szkołę”

Narasta konflikt pomiędzy rodzicami uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół nr 3 w Dąbkach a władzami gminy Darłowo. Decyzją radnych do końca roku szkolnego placówka edukacyjna zostanie zlikwidowana. W jej miejsce mogłaby zostać uruchomiona szkoła społeczna, ale mieszkańcy Dąbek już teraz mają duże wątpliwości, co do jej potencjalnej działalności. 

szkoła

fot. sxc.hu

Do Zespołu Szkół nr 3 uczęszcza 236 uczniów. Pierwsze informacje dotyczące rzekomej likwidacji szkoły pojawiły się na początku roku. Wójt gminy tłumaczył swoją propozycję wysokimi kosztami utrzymania placówki w Dąbkach – rocznie z budżetu na ten cel zostaje przekazanych ponad 2 mln zł.

Pod koniec stycznia radni gminy Darłowo podczas głosowania poparli wniosek wójta dotyczący likwidacji szkoły, a rodzice uczniów powołali stronę internetową i rozpoczęli protesty.

Pikietującym mieszkańcom nie podoba się pomysł uruchomienia w Dąbkach szkoły społecznej. Twierdzą oni, że wójt gminy Franciszek Kupracz próbuje w ten sposób załatwić swoje prywatne interesy. Placówkę społeczną od września poprowadzić miałoby stowarzyszenie, którego prezesem został już wybrany syn włodarza gminy.

– Wójt próbuje wykorzystać szum wokół likwidacji szkół, by osiągnąć prywatne korzyści,aby jego syn miał prywatną szkołę – piszą w liście do naszej redakcji rodzice uczniów ZS nr 3

Protestujący twierdzą, że posiadają pisma z negatywnymi opiniami dotyczącymi likwidacji szkoły, które zostały wydane m.in. przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz koszalińskie Kuratorium Oświaty.

11 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dąbkach odbędzie się spotkanie dotyczące przyszłości oświaty w Gminie Darłowo. Swoją obecność zapowiedzieli  m.in. parlamentarzyści z naszego regionu.

Podziel się na:
  • Kciuk.pl
  • Wykop
  • Twitter

Jeden komentarz do „Ratujmy naszą placówkę. Syn Wójta chce mieć własną, prywatną szkołę”

  1. kasia

    Wójt Kupracz to ewenement na skalę kraju, nawet tak niedowładnego jak Polska. Łamie prawo oświatowe oraz zapisy zawarte w Konstytucji RP, a wojewoda i Rząd RP milczą jak zaklęci. O co tu chodzi???

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Pytanie anty-spamowe: